Правильний вибір наповнювача для котячого лотка важливий не лише для зручності, а й для безпеки вашої каналізації.
Деякі матеріали категорично заборонено змивати в унітаз, тоді як інші є безпечними та екологічними, повідомляє centralna.vet.
Силікагелевий наповнювач популярний завдяки здатності швидко поглинати вологу та нейтралізувати запахи, але він не розкладається у воді. Його гранули можуть накопичуватися у трубах, спричиняючи засмічення. Такий наповнювач можна лише викидати у сміття.


Бентонітовий наповнювач добре вбирає рідину та формує щільні грудки, що спрощує прибирання. Однак ця властивість робить його небезпечним для каналізації – він не розчиняється і може закупорити труби. Змивати його категорично не можна.
У ТЦК визнали, що не мають права затримувати людей: українці зреагували миттєво
230 замість 220: Україна перейде на європейську напругу – як вплине на побутову техніку
П'яти категоріям українців виплатять по 3000 та 5000 гривень: хто отримає допомогу
Переселенців змусять жебракувати, не пошкодують навіть дітей: який документ вимагають
Деревний наповнювач – екологічний та натуральний, адже виготовляється з тирси. Але, набухаючи у воді, він може призвести до засмічень. Його теж варто викидати у сміття, а не змивати.
Соєвий наповнювач – ідеальний для змивання. Він виготовляється з біорозкладних волокон, легко розчиняється у воді й безпечний для труб. Можна змивати його в унітаз або викидати – у природі він швидко розкладається, не завдаючи шкоди довкіллю.
Отже, єдиний безпечний варіант для змивання – соєвий наповнювач. Всі інші матеріали краще викидати у сміття, щоб уникнути проблем з каналізацією. Обираючи наповнювач, ви дбаєте не лише про комфорт улюбленця, а й про безпеку вашого дому та природу.
Раніше ми повідомляли, як привчити кота пити з миски, а не з туалету?
Ртуть, ожиріння та зупинка розвитку: чим небезпечний тунець для котів - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, дивна поведінка кота: коли норма, а коли сигнал тривоги?