Собаки спілкуються не лише гавкотом чи гарчанням – їхні рухи можуть розповісти значно більше.

Наприклад, виляння хвостом – це не завжди радість. Швидкі рухи хвоста означають сильне емоційне збудження, яке може свідчити про радість, цікавість або тривогу. Якщо хвіст рухається повільно й розслаблено, собака спокійний. При небезпеці ж хвіст напружений і рухається інакше, пише АКС.

Шерсть дибки у собак – як "гусяча шкіра" у людей. Це реакція на стрес, страх чи сильне зацікавлення. Поза собаки теж важлива, якщо пес зіщулився – він наляканий або стурбований. Лежачи на спині та відкриваючи живіт, собака може не тільки просити почухати, а й демонструвати підкорення в стресовій ситуації. Навпаки, коли собака подається вперед і напружує тіло, це може свідчити про інтерес або навіть агресію, особливо разом із гарчанням.

Агресивна собака. Фото: oxu

Позіхання у собак – не ознака нудьги, а спосіб заспокоїти себе під час стресу. Якщо собака позіхає, побачивши, як це робить людина, це лише рефлекторна реакція. Облизування губ без їжі – ще одна ознака тривоги, що швидше це відбувається, то більший дискомфорт відчуває тварина.

Популярні новини зараз

Українці потраплять під жорстку перевірку: допомогу збережуть не всім

Пенсіонерам одноразово виплатять від 3 до 10 тисяч гривень: хто отримає гроші

Українці з мізерними пенсіями отримають доплати: на яку суму можна сподіватись

Графіки відключень електроенергії повертаються: хто та коли залишиться без світла

Показати ще

Собака "плаче", фото з соцмереж

Сигнали мови тіла собак важливо сприймати в комплексі. Стежте за рухами хвоста, позою та виразом морди – це допоможе краще зрозуміти улюбленця та побудувати з ним довірливі стосунки.

Раніше ми повідомляли, як виховати цуценя без крику та насилля?

Чому лапи вашого песика страждають взимку і як їх врятувати - більш детальніше на Знай.ua.

Нагадаємо, чому цуценята обожнюють кусатися і як їх від цього відучити?