Навіть домашні улюбленці, які ніколи не виходять надвір, можуть мати бліх. І головна причина — поширені міфи, які вводять в оману власників.
Багато хто думає, що не бачу бліх — значить їх немає. Та насправді лише невелика частина паразитів живе на тварині. Більшість — у килимах, щілинах, під плінтусами. Навіть одна самка відкладає до 50 яєць на добу, а личинки чудово виживають у домі, повідомляє Сentralna.vet.
Ще один міф що, якщо кіт чи собака не виходять на вулицю — блохи їм не страшні. Але ви можете принести їх із взуттям, сумкою або разом із речами. Паразити потрапляють до помешкань із підвалів чи навіть сусідських квартир.
Шампуні від бліх теж не рятують надовго. Вони діють лише на тих, що вже є на шерсті. А через кілька годин — нова хвиля бліх знову атакує. Надійніший варіант — краплі, спреї, таблетки або нашийники, які діють до кількох тижнів.
Гороскоп на літо-2025 для всіх знаків Зодіаку: Рибам не реагувати на колишніх, а Водоліям можна втекти
Штурмовики і піхота? Куди будуть мобілізувати після 50 років
Пенсіонерів чекає підвищення виплат: коли надійде більше грошей
Навіть ТЦК не зацікавить: які хвороби звільняють від мобілізації
Не варто думати, що взимку блохи гинуть. У теплих оселях вони активно живуть і розмножуються. Тому регулярний захист потрібен щомісяця — незалежно від сезону.
І найгірше — блохи можуть переносити інфекції, глисти, викликати алергії, дерматити, а в деяких випадках навіть анемію в малих тварин.
Що робити? Обробляйте тварину та її середовище щомісяця. Не забувайте про гігієну, ретельно прибирайте й звертайтесь до ветеринара. Профілактика — це найкращий захист.
Бо блохи не питають, чи улюбленець живе на вулиці. Також не забувайте про огляд тварини після прогулянки чи контакту з іншими тваринами. Часто блохи зосереджуються в області живота, за вухами та біля хвоста. Якщо вчасно помітити проблему — легше її вирішити. Дегельмінтизацію теж варто проводити регулярно — адже блохи можуть переносити яйця глистів.
Раніше ми повідомляли, ліки чи ризик? Неочевидні наслідки захисту від бліх, усім власників котів та собок треба задуматися.
Шерсть кота буде, як у рекламі: що впливає на шовковистість та блиск - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, спите з котом? Для вас погані новини: яку небезпеку несе така близькість?