Коли кіт спокійно прогулюється темною кімнатою або зненацька визирає з тіні, багато хто помічав моторошне, але заворожуюче світіння його очей.

Схоже на сцену з фільму жахів, правда? Насправді ж у цього ефекту є цілком наукове пояснення. Про це пише IFLScience.

Котик, фото: Знай.ua

Вчені з'ясували, що очі котів світяться у темряві завдяки особливій будові їхніх очей, а саме — наявності шару під назвою tapetum lucidum. Це дзеркальний шар тканини, розташований за сітківкою. Його головна функція — посилення зору в умовах слабкого освітлення.

Tapetum lucidum діє як своєрідне дзеркало: він відбиває світло, яке потрапило в око, назад через сітківку, даючи фоторецепторам ще один шанс «зловити» цей світловий сигнал. Саме завдяки цьому коти (а також деякі інші нічні хижаки) мають винятковий нічний зір.

Популярні новини зараз

Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів

Пенсійний фонд припиняє виплату пільг: хто залишиться без підтримки

Стаж на це не впливає: чотирьом категоріям пенсіонерів підвищать пенсії вже у липні

Пенсіонерам виплатять надбавки понад 600 гривень у липні: хто та як може отримати

Показати ще

І саме цей шар і викликає світіння. Коли в темряві на кота потрапляє світло, наприклад, від ліхтарика чи фар автомобіля, tapetum lucidum відбиває його, створюючи ефект "світних очей".

Котик, фото: Знай.ua

Цікаво, що колір цього світіння може змінюватися — від жовтуватого до зеленого чи навіть блакитного. Він залежить від індивідуальних особливостей тварини, породи, віку й навіть кількості цинку в організмі.

До речі, не всі тварини мають tapetum lucidum. Наприклад, у людей його немає — саме тому ми не бачимо в темряві так добре, як кішки чи собаки. Але ми й не полюємо вночі, принаймні, нечасто.

Нагадаємо, чому коти найчастіше сплять на лівому боці: вчені пояснили поведінку улюбленців.

Раніше ми повідомляли, чому кішки труться об ноги: знак кохання чи таємний ритуал, тепер ви знатимете точно.